#Konuklar


Mart ayındaki Leipzig projesinde birlikte çalıştığımız Leipzig Operası Çocuk Korosu Şefi Sophie Bauer’le yeniden buluştuk. Sophie ve Leipzig Operası Çocuk Korosu yöneticilerinden Martina Hindricks, 25-30 Haziran tarihleri arasında konuğumuzdu. Vakfımızdan 15 ve TEGV’den yaklaşık 50 çocuğun katılımıyla, Sophie ve Martina’nın liderliğinde 5 günlük bir koro çalışması gerçekleşti. 
 
Leipzig Operası eğitmenleriyle oyun şarkılarının yanı sıra, başlangıç düzeyinde dünya halk müzikleri (Afrika, Hindistan, Tayvan Finlandiya, İsveç ve Türkiye) üzerine çalışıldı. Çocukların şarkı söylerken beden kullanımı hedeflendiği için tüm çalışmalarda şarkılara danslar da eşlik etti.
 
TEGV’in Bakırköy’deki Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda gerçekleşen 5 günlük eğitim programının sonunda, katılımcı çocuklar ailelerine bir sunum yaptı. Konser, hem çocukların hem de ailelerin keyifle katıldığı bir etkinlik oldu. Bayramdan sonra, koro çalışmalarına TEGV işbirliğinde devam edilecek.
 
Koroya çok önemli deneyimler kazandıran Sophie ve Martina’ya, ayrıca çalışmalar için mekan ve servis desteği veren TEGV’e teşekkürlerimizi sunarız.


barış için müzik