Leipzig Operası Çocuk Korosu eğitmenleriyle buluşmalar


Leipzig projesinde birlikte çalıştığımız Leipzig Operası Çocuk Korosu şefi Sophie Bauer’le yeniden buluştuk. Sophie ve Leipzig Operası Çocuk Korosu yöneticilerinden Martina Hindricks, 25-30 Haziran 2016 tarihleri arasında konuğumuzdu. Vakfımızdan on beş ve TEGV’den yaklaşık elli çocuğun katılımıyla, Sophie ve Martina’nın liderliğinde beş günlük bir koro çalışması gerçekleşti.
 
Leipzig Operası eğitmenleriyle oyun şarkılarının yanı sıra, başlangıç düzeyinde dünya halk müzikleri (Afrika, Hindistan, Tayvan, Finlandiya, İsveç, Türkiye) üzerine çalışıldı. Çocukların şarkı söylerken beden kullanımı hedeflenerek yapılan çalışmalarda şarkılara danslar da eşlik etti.
 
TEGV’in Bakırköy’deki Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda gerçekleşen beş günlük eğitim programının sonunda katılımcı çocuklar ailelerine bir sunum yaptı. Konser, ailelerin keyifle katıldığı bir etkinlik oldu.
 
Koroya çok önemli deneyimler kazandıran Sophie ve Martina’ya, ayrıca çalışmalar için mekân ve servis desteği veren TEGV’e teşekkürlerimizi sunarız.


barış için müzik