#Haberler


2017 sonbaharında, Société Générale Dayanışma Vakfı’nın desteğiyle “Genç Lüthier Ustaları” projesi başladı. Bir yıl sürecek proje kapsamında, Barış için Müzik Vakfı’ndaki lüthier atölyesinde enstrüman bakım – onarım ve yapım çalışmalarının yanı sıra uzmanların katılımıyla eğitim programları gerçekleştirilecek. Proje süresince gençler, enstrüman yapım sanatının inceliklerine ve sürecin zahmetine tanıklık edebilecekler.
 
“Genç Lüthier Ustaları“ projesi Barış için Müzik Vakfı’nın 2015 yılında başlattığı lüthier atölyesine yeniden yaşam verdi. Atölye kapsamında üretilmiş olan ve 10. yıl konserinde izleyiciye tanıtılan kemana, bu proje aracılığıyla yeni enstrümanlar eklenecek.
 
Barış için Müzik ailesinin bu alandaki hayallerinin arasında, sistemin içinden yetişecek genç lüthier ustalarının yerel ve uluslararası müzik çevrelerine deneyimlerini aktarması ve ileride dünyaca ünlü sanatçı ve orkestraların tercih ettiği bir enstrüman markası haline gelebilmek de var. Proje kapsamında atölyede üretilecek Amati model viyolanın 2018 yılında orkestraların 23 Nisan’da vereceği konserde kullanılması planlanıyor.

Société Générale Dayanışma Vakfı, 2006 yılında kurulduğundan beri profesyonel entegrasyon üzerine çalışmalarını sürdürürken, toplumdaki genç bireylerin kariyerlerine başlamalarına yardım etme ve mesleki yetersizlikle mücadele üzerine yoğunlaşıyor. 2015 yılında, spor ve kültür yoluyla dezavantajlı grupların toplumla bütünleşmesi için hizmet veren eğitimle ilişkili kurumları destekleme kararı alarak çalışma alanını genişletti. Vakıf, Société Générale’in ayak izinin takip edilebildiği ülkelerde her yıl 100 civarı projeyi destekliyor.

Société Générale Türkiye, SG Corporate and Investment Banking Türkiye, Yatırım Bankacılığı, Global Finansman ve Global Piyasalar alanlarındaki uluslararası ağından da  yararlanarak kurumsal müşterilerine özel finansal çözümler sunmaktadır. Bu hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetlerine büyük önem veren banka, Fondation Solidarité Société Générale aracılığı ile Barış için Müzik projesine öncülük etmekten büyük memnuniyet ve gurur duymaktadır. 
 
 


barış için müzik