23 Nisan 100. Yıl Konseri / İPTAL

23 Nisan 100. Yıl Konseri  İPTAL

Barış İçin Müzik Edirnekapı, Adalar, Bursa Orkestraları ve Koroları

23 NİSAN’DA BARIŞIN SESİNİ MÜZİK DUYURACAK
 
Bu yıl 15. yaşını kutlayan Barış İçin Müzik Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını çok özel bir programla kutlayacak
 
Barış İçin Müzik Edirnekapı, Adalar ve Bursa orkestraları ve koroları, çocukların hayal gücünü müziğin yaratıcı diliyle zenginleştirecek renkli bir programla 23 Nisan kutlamaları kapsamında bir araya geliyor.
 
23 Nisan Perşembe günü, saat 18:00’da CRR Konser Salonu’ndaki büyük konserde, Barış İçin Müzik Vakfı’nın Edirnekapı topluluklarına, 2016’da kurulan Nilüfer Çocuk Orkestrası (Bursa) ve Adalar Çocuk Orkestrası (İstanbul) eşlik edecek. 200 çocuk ve gencin sahnede olacağı konser CRR Konser Salonu’nun “Çocuktan Al Haberi” başlıklı etkinliklerinin dördüncüsü olarak gerçekleşecek. Oyuncu Şebnem Bozoklu'nun anlatıcı olacağı, Prokofiev’in “Peter ve Kurt” müzikli masalında izleyiciler, her biri ayrı bir kahramanla özdeşleşen orkestradaki enstrümanlar ile tanışırken, müzik yoluyla hikaye dinlemeyi de keşfedecekleri heyecanlı bir yolculuğa çıkacaklar. Etkinliğin ikinci bölümünde, Cem Mansur’un konuk şefliğinde, orkestralar ve korolar bayramın coşkusunu devam ettiren neşeli şarkıları birlikte söyleyecekler.
 
Konserin biletleri Biletix üzerinden satılıyor.
 
 
BARIŞ İÇİN MÜZİK VAKFI 23 NİSAN 100. YIL KONSERİ
23 Nisan 2020, CRR Konser Salonu
ÇOCUKTAN AL HABERİ IV
“Peter ve Kurt” 18:00-19:00
 
Anlatıcı:         Şebnem Bozoklu
Şefler:             Félix Briceño, Samuel Matus, Ceyda Çekmeci
Konuk Şef:     Cem Mansur
Topluluklar:   Barış İçin Müzik Edirnekapı, Adalar, Bursa-Nilüfer Çocuk Orkestraları ve
                         Barış İçin Müzik Gençlik Korosu
Oyuncular:    Avcılar: Aynışah Oyacı, Büşra Uslu, Renas Ali Çeçen
                        Peter:   Mehmet Emir
                        Kurt:     Sefa Batak
                        Kedi:    Zeynep Çil
                        Ördek:  Feyza Dudak
                        Kuş:     Melis İsti
                        Dede:   Berkay Özbal

100. Yılda 100 Çocuk Müzikle Buluşuyor
 
Barış İçin Müzik Vakfı, çocuk odaklı çalışan STKlarla gerçekleştireceği iş birliği kapsamında, İstanbul’un farklı bölgelerinden 100 çocuğu 23 Nisan’da CRR Konser Salonu’na davet ediyor. 10-12 yaş grubuna yönelik olarak hazırlanan fuaye etkinliklerinde çocuklar 16:00-17:45 arasında, “akordeon çalma, ritim, enstrüman yapımı, orkestra şefliği” atölyelerine katılarak edindikleri deneyimin ardından “Peter ve Kurt” konserini izleyecekler. (Fuaye etkinlikleri, STKlar tarafından davet edilen çocukların katılımına açık olup konser biletine dahil değildir)
 

barış için müzik