DON'T STOP ME NOW!

Barış İçin Müzik Edirnekapı Gençlik Orkestrası ve Korosu ve Leipzig Operası Çocuk Korosu

2014 yılından bu yana bir araya gelerek müzikal projeler üreten Barış İçin Müzik Vakfı ve Leipzig Operası Çocuk Korosu, bir yıldır çalışmalarını sürdürdükleri DON’T STOP ME NOW! başlıklı ortak projelerini Şubat 2020’de İstanbul’da buluşarak sergilediler.
 
ENKA Sanat’ın ev sahipliğinde, Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu ile Leipzig Operası Çocuk Korosu’ndan yaklaşık 150 genci aynı sahnede buluşturan DON’T STOP ME NOW! gösterisinin öncesinde, Türkiyeli ve Almanyalı müzisyenler bir hafta boyunca birlikte provalar yaptı. Kültürlerarası dostluk köprülerinin kurulduğu, müzikal becerilerin pekiştiği bir haftalık kampın sonunda gençler, 12 ve 13 Şubat’ta, ENKA Oditoryumu’nda “Birlikte Tınladığımız Gösteri” sloganıyla izleyiciye seslendi.
 
Barış İçin Müzik Vakfı Başkan Yardımcısı Dr. Yeliz Baki, ENKA Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu ve Leipzig Operası Çocuk Korosu Direktörü Sophie Bauer, açılış konuşmalarında, sanatın birleştirici gücü aracılığıyla ülkeler arasında gelişen iş birlikleri ve değerli dostlukların, dünya barışının geleceği açısından önemini vurguladılar.
 
Rengârenk kostümleri, koreografisi ile müzikal bir şov özelliği taşıyan DON’T STOP ME NOW! adlı performans, 2040 yılından 2020’ye bakarak dünyadaki gelişmeleri anlatarak izleyiciyi şu sorunun cevabını aramaya yönlendirdi: “Daha yaşanabilir bir dünya mümkün mü?”
 
Barış İçin Müzik’in 2016 yılında, ENKA Vakfı’nın desteğiyle Leipzig’de, Leipzig Operası Çocuk Korosu ile birlikte gerçekleştirdiği “Weit, weit, weg. Zuhause. / Çok Çok Uzaklarda. Evinde” projesinin ikinci ayağı olan DON’T STOP ME NOW!’ın destekçileri arasında yine ENKA Vakfı ve Goethe Institut bulunuyor.
 

DON’T STOP ME NOW!
Leipzig Operası Çocuk Korosu &
Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu
12, 13 Şubat 2020
20.30
ENKA Oditoryum, İstinye
--------------------------------
Orkestra Şefi: Samuel Matus, Barış İçin Müzik Vakfı
Koro Şefi: Ceyda Çekmeci, Barış İçin Müzik Vakfı
Koro Şefi: Sophie Bauer, Leipzig Operası Çocuk Korosu
Yönetmen: Anett Krause, Leipzig Operası Çocuk Korosu
Koreografi: Undine Werchau, Anett Krause, Leipzig Operası Çocuk Korosu
Kostüm: Miette Muldown, Leipzig Operası Çocuk Korosu
Fikir Ekibi: Leipzig Operası Çocuk Korosu Koristleri, Anett Krause, Sophie Bauer

Photo Credit@emremollaoglu
 
#barisicinmuzikvakfi #barisicinmuzik #musicforpeace #operleipzig #kinderchor #enkasanat #iyikarsilasmalar #dontstopmenow #DSMN #yanyana #sidebyside


 

barış için müzik