#Haberler


Barış için Müzik El Sistema Türkiye Programı kapsamında işbirliklerimiz ve eğitim ziyaretlerimiz devam ediyor. Eskişehir Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan sonra İzmir’den bize katılan Barış için Müzik İzmir – Bir Nota Bir Hayat Orkestrası’yla geçen ay birlikteydik.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İNCİVAK) desteği ve Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla başlayan proje kapsamında şu an 63 öğrenci eğitim alıyor. Eğitimler, Bornova Belediyesi’nin Naldöken Kültür Merkezi’nde, haftada en az 4 gün, ayda toplam 24 saat olarak gerçekleştiriliyor. Eğitmenlerimiz, şeflerimiz, koordinasyon ekibimizle yaptığımız eğitim ziyaretlerinde İzmir ekibiyle, El Sistema öğretisi başta olmak üzere kendi deneyimlerimizi de paylaşarak, öğrencilerle  dersler gerçekleştirerek projeye destek olmaya devam ediyoruz.
 
Bir Nota Bir Hayat Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bornova, Dramalılar Köşkü’nde bir konser verdi. Allegro, Prelude ve Beethoven’ın 9. Senfonisi teması seslendirilen konseri şef ve keman eğitmeni Mücahit Cebecioğlu ile minik keman öğrencisi Yağız Celal Can yönetti. Bir Nota Bir Hayat’ın eğitmenleri de konserde öğrencilere eşlik etti.
 
Bir Nota Bir Hayat’ı kutluyor, birlikte güzel projelerde yer almayı diliyoruz.


barış için müzik