#Haberler


1-3 Ekim tarihleri arasında Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 1. MARMARA KENT FORUMU-MARUF’un açılış töreninde, Gençlik Orkestramız dinamik ve coşkulu parçalardan oluşan mini bir konserle etkinliğin konuklarını selamladı.

“Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” doğrultusunda Çözüm Üreten Kentler temasıyla düzenlenen MARUF, kentleşme sürecinin bireyler ve toplumların hayatlarında ve kenttte yarattığı ekonomik, politik, sosyal, ekolojik değişim ve sorunları çözüm yollarıyla birlikte yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde dayanışma ve işbirliği içinde inceleyen bir platform olarak ilk kez düzenlendi.

Çeşitli nedenlerle yaşanan krizler ve insani hareketlilik durumlarında yerel yönetimlerin ve kentlerin rolünü güçlendirmek, güvenli, kapsayıcı, dayanıklı ve sürdürülebilir kentleşme konusunda farkındalığın geliştirilmesini sağlamak, daha yaşanabilir ve eşitlikçi kentler dünyasının oluşumuna katkıda bulunmak, kentler ve arasında bilgi akışını sağlamak ve kentler arasındaki ilişki ağlarını desteklemek gibi hedeflerle yola çıkan etkinliğe yerel yönetimler, kamu kurumları, özel sektör, STKlar, üniversiteler, finans, teknoloji, sanayi ve medya kuruluşları katıldı.


2019 MARUF rapor.pdf  İndirmek için TIKLAYINIZ
barış için müzik