Çocuklardan mesaj var  Senin için bir dileğim var ve Kendim için bir dileğim var

#Haberler


Leipzig Opera Çocuk Korosu bu yıl 30. yaşını kutluyor ve bu kutlamalar bizim 15'inci yıl dönümümüze denk geliyor. Uzun zamandan beri her iki yıldönümünü Leipzig’te tekrar bir araya gelerek kutlamayı planlıyorduk ancak bazen hayat başka planlar yapıyor. Dünyanın dört bir yanındaki mevcut koşullar nedeniyle seyahat etmek ve fiziksel olarak bir araya gelmek imkansız oldu ama birlikte üretmenin bir yolunu bulmak şart idi. Her iki yıldönümünü dijital olarak kutlamak ve diğer olasılıkları tartışmak için Eylül ayında Leipzig Operası Çocuk Korosu ve Barış İçin Müzik Vakfı ekibi olarak tekrar bir araya geldik.

Yıllar geçtikçe, her iki kurum arasında kurulan dostluğumuz bize mesafe ve seyahat kısıtlamaları gibi bazı engelleri aşarak dijital bir platformda bir araya gelme konusunda ilham verdi. Her birimiz bu zorlu zamanlarda birlikte bir şeyler yapmanın herkese birlik, umut ve barış mesajları verebileceğine inanıyoruz. Sonuç olarak Kasım ayından itibaren dört ay boyunca her ay yapacağımız  projeler için kolları sıvadık. Bu kutlamaların odağı,  ne olursa olsun bir arada olabilmek. 

Kasım ayında sizlerle paylaşacağımız çalışmanın ana teması "Senin için bir dileğim var ve Kendim için bir dileğim var". Eylül ayından beri Leipzig’li ve İstanbul’lu genç müzisyen arkadaşlarımız bu soruyu kendilerine soruyorlar ve bunun cevabını arıyorlar.  

Bu gençler umut dolu mesajlarını bizlere “Bize Barış Getir” anlamına gelen"Dona Nobis Pacem" eseriyle beraber verecekler.  Eseri her iki koro seslendirirken Barış İçin Müzik Orkestrasının bazı üyeleri enstrümanlarıyla eşlik edecek.  Biz bu mesajları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.


barış için müzik