Barış için Müzik ekibi Eskişehir Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrasıyla buluştu


Barış için Müzik Vakfı oluşturduğu eğitim modelini Türkiye geneline yayma ve müziği daha çok çocuğa ulaştırma hedefiyle 2015 yılı başında Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile bir işbirliği başlatarak Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası'nın gelişimine destek sağlama kararı almıştı. Bu çerçevede 4-5 Mayıs tarihlerinde vakfımızın kurucuları, eğitmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir ekip Eskişehir'e gitti ve Tepebaşı Belediyesi desteğiyle, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi, viyolonsel sanatçısı Prof. Ozan Tunca danışmanlığında çalışmalarına devam eden Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası’nı ziyaret etti.
Ziyaretin ilk gününde Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Melih Savaş'ın konuğu olan ekip ardından Özdilek Sanat Merkezi'ni gezdi. Engelli vatandaşların istihdam edildiği Gökkuşağı Cafe'de yenen keyifli öğle yemeğini takiben 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası'yla buluşma gerçekleşti. Ev sahibi orkestranın verdiği mini performanstan sonra Barış için Müzik öğrencileri bir dinleti sundu. Barış için Müzik eğitmenleri ve asistan eğitmenleriyle yapılan workshop'larla müzik çalışmaları sona erdi. Bu müzikal buluşmada Barış için Müzik'ten Özmen Genc (İkinci Jenerasyon Orkestra Eğitmeni) ve Samuel Matus (Müzik Direktörü) ev sahibi orkestraya şeflik yaptı. Sonraki gün Barış için Müzik ve Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası eğitmenleri bir araya gelerek hem El Sistema'yı konuştular hem de ileriye dönük çalışmalar ve işbirlikleri üzerine fikir alış verişinde bulundular.
Bu umut ve heyecan verici işbirliğimizin mimarları olan Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç'a, Başkan Yardımcısı Sayın Melih Savaş'a, oluşuma danışmanlık yapan ve bizimle iletişime geçerek işbirliğimizin başlamasını sağlayan Sayın Prof. Ozan Tunca'ya ve gezi boyunca bize eşlik eden Tepebaşı Belediyesi Müzik Koordinatörü Sayın Kaan Kıran'a teşekkür ediyoruz.


barış için müzik