#Haberler


2012 yılında kurulan, vakfımızın kurucuları arasında olduğu Sistema Europe oluşumuna üye ülkelerden genç müzisyenlerin katıldığı Sistema Europe Gençlik Orkestra kampının beşincisi, bu yıl 18 – 28 Ağustos tarihleri arasında İngiltere’de gerçekleşti.
 
16 ülkeden 190 müzisyenin katılımıyla düzenlenen etkinliğe Sistema England, Londra ve Birmingham şehirlerinde ev sahipliği yaptı. Vakfımız da 19 müzisyen, 1 eğitmen ve 2 orkestra şefiyle oradaydı.
 
Kampın tüm çalışmaları Royal Birmingham Conservatoire’da gerçekleşti. Müzik direktörlerimizden Félix Briceño kampın müzik direktörlüğünü üstlenirken, Samuel Matus orkestra şefi, üflemeli çalgılar eğitmeni Oswin Carruido da tahta üflemelilerden sorumlu eğitmen olarak etkinliğe destek verdi. 2015 yılından bu yana vakfımızın sanat yönetmenliğini sürdüren Sascha Goetzel de final konserinde orkestrayı yöneten şefler arasında yer aldı.
 
Sistema Europe kampının bu yılki kapanış konserleri Birmingham Symphony Hall ve Londra, Southbank Centre – Royal Festival Hall’da gerçekleşti. 2014 yılında İstanbul’da vakfımızın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Sistema Europe kampının final konseri, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşmişti.
 
Farklı kültürlerden çocukların ortak amaçla bir araya gelerek özel deneyimler edinmesini sağlayan bu etkinliğe katılmamıza destek veren ENKA KÜLTÜR SANAT’a ve BİREYSEL DESTEKÇİLERİMİZE gönülden teşekkür ederiz.
 
Müziğin gücü, farklılıkların bir arada daha güzel olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi. Daha nice başarıların gururunu dostlarımızla birlikte yaşamak dileğiyle...
 


barış için müzik