#Haberler


25 Ocak'ta vakıf merkezimizde gerçekleştirdiğimiz açık provada İlk Adım, Çocuk, Gençlik Orkestralarımız, Gençlik Koromuz ve Akordeon Topluluğumuz olmak üzere toplam 140 öğrenci sahne alarak edindikleri deneyimleri sergilediler. Kimlere mi ? Sanatçılar, gazeteciler, destekçiler, Barış İçin Müzik dostları ve velilerden oluşan kalabalık bir izleyici topluluğuna. Varın coşkuyu siz düşünün...

Açık provaya katılan gazeteci dostumuz Burak Abatay ve Yusuf Çifci'nin vakfımız ve açık provayla ilgili yazılarına şu linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.birgun.net/haber/cocuklar-barisi-muzikle-getirecek-286107

https://www.murekkephaber.com/komurlukten-isiltili-konser-salonlarina-baris-icin-muzik/9808/


Barış İçin Müzik Vakfı,
Müzikle değişen yaşamlara tanık olmak isteyen herkesi
AÇIK PROVA GÜNLERİNE bekliyor.
 

Sanatın temel insan haklarından biri ve fırsat eşitliği sağlayabilecek en etkili araç olduğuna inanarak 15 yıl önce yola çıkan Barış İçin Müzik Vakfı, kurduğu orkestralar ve korolar aracılığıyla bugüne kadar binlerce çocuk ve gencin müzikle buluşmasına olanak sağladı. Müzik eğitimiyle büyüyen çocukların hayatlarında yepyeni ufuklar açıldı.
 
Barış İçin Müzik Vakfı, müziğin gücüyle değişen yaşamlara tanık olmak isteyen genç, yaşlı herkesi Edirnekapı’daki merkezinde düzenlediği “AÇIK PROVA GÜNLERİ”ne katılmaya davet ediyor.
 
Açık Prova Günleri Nedir?
 
Barış İçin Müzik Vakfı’nın Edirnekapı’daki merkezinde şu an 240’a yakın öğrenci, orkestra ya da koro sınıflarına dahil olarak vakfın sağladığı alternatif müzik eğitiminden yararlanıyor.
 
Hafta içi okuldan sonra vakıf binasına gelip kendi enstrüman grupları içinde (yaylılar, üflemeliler, vurmalılar) eğitimlerine devam eden öğrenciler, Cumartesi günleri tüm enstrüman gruplarının bir araya gelmesiyle orkestra provası gerçekleştiriyor.
 
Barış İçin Müzik’in her ayın üçüncü Cumartesi günü düzenleyeceği AÇIK PROVA GÜNLERİ’ne izleyici olarak katılarak hem vakfı yakından tanıyabilir hem de bir hafta sonu gününü eğlenceli bir aktiviteyle geçirebilirsiniz.
 
Barış İçin Müzik Vakfı yeni dostlarla buluşmaktan mutluluk duyacak. 


barış için müzik