15.Yılımızı Kutluyoruz

#Haberler


15.Yılımızı Kutluyoruz!

Bu yıl Kasım ayında on beşinci yılımızı kutlayacağız. Vakfımız kurulduğu günden bu yana mümkün olduğunca fazla çocuğun klasik müzikle buluşması için çalışıyor. 

"Burası benim okulum, evim, her şeyim..." diyor öğrencilerimizden biri. Ve her biri sizden aldığı güçle, daha iyi bir gelecek için heyecanla ve umutla çalışmalarını sürdürüyor. Çocukların klasik müzikle buluşması, orkestralarda rol üstlenmesi gelişimlerine çok yönlü katkı sunuyor. Buna tanıklık ediyoruz. Müzikle buluşan daha fazla çocuk, gelecekte bizlerin ve çocuklarımızın parçası olacağı toplum için fark yaratacak. Bunu biliyoruz.

Bu geçen on beş yıl içinde sizin de desteğinizle Barış İçin Müzik Vakfı olarak binlerce  çocuğa karşılıksız müzik eğitimi vererek hayatlarında yepyeni ufuklar açtık. Eğitimde fırsat eşitliğine sahip olmayan bu çocuklar, müzik sayesinde mutlu, hayata dört elle sarılan, geleceğe umutla bakan bireyler oldular. Yalnızca bir enstrüman çalmayı öğrenmekle kalmadılar, birlikte yaşamayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, hoş görmeyi öğrendiler. Müzikle beraber dokundukları her şeyi de kendileri gibi güzelleştirmek için çaba harcadılar. Kendilerinde, ailelerinde ve yaşadıkları mahallelerde başlattıkları değişim neden Barış İçin Müzik ismini sahiplendiğimizi bize hatırlattı.  

 


barış için müzik