Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..

#Haberler


Normal şartlarda, enstrümanla tanışmak isteyen küçük arkadaşlarımıza Eylül ayında kapılarımızı açardık. Ancak bu yıl, alışık olduğumuz ve heyecanla beklediğimiz bu buluşmaları biraz ertelemek zorunda kaldık.

Eylül ayının ilk yarısını “eğitmen haftaları” olarak değerlendirdik. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını anlamaya çalıştık. İçerikler üzerine kafa yorduk, ve yormaya devam ediyoruz.  Bildiğiniz gibi mart-nisan-mayıs ve haziran ayları bizim uzaktan eğitim yaptığımız aylar olmuştu. Bu süreçte edindiğimiz tecrübeleri tartıştık, uzaktan eğitim araçlarını değerlendirdik ve sonunda bu yeni dönemde kullanabileceğimiz en uygun olan dijital altyapıya karar verdik. Destekçimiz olan Wellpoint’in yetkin ekibi, hem çocukların hem kendimizin sağlığını koruyabilmemiz, iş güvenliğini sağlayabilmemiz konusunda bizleri bilgilendirdi. Covid 19’la ilgili acil durum eylem planımızı oluşturmamızda destek verdi.

Eylül ayının ikinci yarısını uzaktan eğitim modeliyle sürdürdük.  Tabii zorlanmadığımızı söylemek gerçekçi olmaz. Bir arada olmak üzerine kurulu bir eğitim modelimiz var ve bu ayrı kalmak  herkesi oldukça zorluyor. İnternet hızının değişkenliği, enstrüman derslerinin birlikte yapılabilmesine olanak vermiyor; ancak, uzaktan birebir yapılan dersler teorik ve teknik becerilerin geliştirilmesi için iyi bir fırsat yaratmış oluyor. Hepimiz için yeni olan bu deneyimin bize daha geniş ufuklar kazandıracağını düşünüyoruz. Öğrendiğimiz yeni araçlar daha fazla çocukla buluşabilmemiz için fırsatlar sunuyor olabilir. Sizlerle birlikte, bekleyen bütün çocuklar için bu yolları denemeye, deneyip yanılmaya, yanılgılarımızdan öğrenmeye, yepyeni yöntemler bulmak için yeni döneme hazırız. 


barış için müzik