Bursa, Nilüfer

2016 Temmuz ayında, Barış için Müzik El Sistema Türkiye ailesine Bursa da katıldı. Nilüfer Belediyesi’nin sağladığı mekân desteği ve Uludağ Rotary Kulübü’nün verdiği eğitim desteğiyle Işıktepe Mahallesi’nde, Barış için Müzik Bursa’nın ilk öğrencileri heyecanla ilk derslerini almaya başladı. El Sistema Türkiye’nin yeni üyesi Bursa – Nilüfer’de şu an 100 öğrenci, Bursalı eğitmenlerin liderliğinde haftada altı gün eğitim ve bir gün de orkestra provası yaparak çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul – Edirnekapı merkezden eğitmenlerimiz de ziyaretleriyle Barış için Müzik’in yeni müzisyenleriyle çalışmalar gerçekleştiriyor.
 
Barış için Müzik Bursa’nın yaylı çalgılardan oluşan orkestrası ilk konserini, Evrensel Çocuk Hakları Haftası kutlaması kapsamında 26 Kasım’da ailelere verdi. Konserde Bursa öğrencileri, İstanbul – Edirnekapı vakıf merkezinde çalışmalarını sürdüren Barış için Müzik Çocuk Orkestrası’yla bir araya geldi. Bu tarihten sonra gerçekleşen diğer konserler:
 
4 Şubat 2017, Barış için Müzik İstanbul, Bursa, Adalar Çocuk Orkestraları, Bursa TED Koleji konseri
 
5 Şubat 2017, Barış için Müzik İstanbul, Bursa, Adalar Çocuk Orkestraları, İstanbul Galata Rum İlkokulu konseri
 
22 Nisan 2017, Barış için Müzik İstanbul ve Bursa Çocuk Orkestraları, Gölyazı ve Bursa Podyum Park AVM konserleri
 
23 Nisan 2017, Barış için Müzik İstanbul, Bursa, Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestraları, İstanbul Zorlu PSM – Ana Tiyatro,  23 Nisan konseri